Období 6. 4. – 8. 4.2020

Čj – 2. ročník

6.4. – hlasitě přečtěte cv. 1 na str. 87 a projděte společně fialové úkoly pod cvičením, do sešitu napište cv. 2/87

7.4. – napište diktát str. 87/3, kontrolujte, podtrhněte 3 podstatná jména obecná, 2 vlastní jména a 3 slovesa (pokud chcete, oznámkujte)

8.4. – hlasitě přečtěte cv. 1 na str. 89, projděte společně všechny oranžové otázky a fialové otázky č. 1, 4 pod cvičením, do sešitu napište od každé skupiny slabik bě, pě, vě, mě po čtyřech slovech (podle cv. 2)

V písance vypracujte str. 14 a nezapomeňte, prosím, na hlasité čtení

Matematika – vypracujte v pracovním sešitu str. 18 -20

Čj – 3. ročník

6.4. – hlasitě přečtěte cv. 1 na str. 89, vyhledejte slovesa, společně projděte růžový rámeček a naučte se zpaměti slovesné časy a jejich zkratky (přít., min., bud.), 8 sloves ze cvičení 1/89 napište do sešitu a určete osobu, číslo a čas

Např: hrajeme  (my) 1. os. č. množ. přít.

7.4. – napište do sešitu cv. 1/90 (3. ř.) a vypracujte a, b (určit 3 slovesa a 3 podstatná jména)

8.4. – projděte společně modrý rámeček na str. 89, hlasitě přečtěte cv. 2/90 a vypište do sešitu do dvou sloupečků 3 jednoduché tvary sloves a 3 složené, dále pak určete u 5 sloves ve cv. 3/90 osobu, číslo a čas

Vypracujte v písance str. 6 a nezapomeňte, prosím na hlasité čtení)

Matematika – vypracujte str. 10 – 12 v pracovním sešitu

K procvičování češtiny nebo matematiky můžete využít online platformu umimecesky.cz, návod k registraci je na webových stránkách školy

Heslo třídy pro čj: E4JVP

Heslo třídy pro ma: VC2FX

Přeji Vám klidné Velikonoce a těším se na Vás.

Anglický jazyk (pí.uč.Viktorová) v týdnu od 6. 4. do 8. 4. 2020

Prvouka pro 3. ročník v týdnu od 6. 4. do 8. 4. 2020

Po 6. 4. 2020

• posledně jsem Vám psala poznámky o lesních patrech. Pokud jste byli s rodiči v lese, tak jste je mohli vidět. Teď si je podle poznámek zopakujte.
  • podívej se na obrázek na str,45, prohlédni si ho a přiřaď názvy k obrázkům, určitě hodně rostlin i živočichů znáš ze své vlastní zkušenosti

• dozadu do sešitu mi odpověz na otázky – můžeš hledat i v učebnici:
  • Jaké výtvory lidí můžeš vidět při své vycházce v Kačici nebo v jejím okolí (alespoň 3)
  • Jak se nazývá svrchní část půdy, ve které se na poli pěstují rostliny?
  • Na co se dělí rostliny v přírodě?
  • Z čeho je složeno tělo stromu?
  • Z čeho je složeno tělo byliny?
  • Co je hrabanka?
  • Kolik pater má les?

• Pokud mají rodiče možnost, můžete mi vypracované otázky poslat na školní email: kacice@seznam.cz ve formátu JPG

St 8. 4. 2020

• znovu si prohlédni a prohlédni str. 45, přiřaď názvy k obrázkům a přečti si str. 44
  • napiš si do sešitu poznámky:

Pole a louka

• na polích se pěstují obilniny – žito, oves, ječmen, pšenice
  • okopaniny – brambory, cukrová řepa (nadzemní část – listy – se nazývají chrást)
  • luštěniny – hrách, čočka, sója, fazole – součást našeho jídelníčku
  • na loukách se pěstují pícniny – jetel, vojtěžka, tráva – krmivo pro zvířata (býložravce – živí se rostlinami)
  • suché pícniny (tráva) – je seno

• plno zajímavostí a informací najdeš na ctedu.cz

• až zase půjdeš s rodiči na vycházku, dívej se kolem sebe, jak se příroda mění – začíná jaro a poslouchej – moc aut nejezdí, tak máš možnost poslouchat, jak zpívají ptáci. V polích určitě uslyšíš a uvidíš skřivánka, jak se nad polem třepetá a zpívá.

Prvouka pro 2. ročník v týdnu od 6.4. do 8. 4. 2020

Po 6. 4. 2020

• namaluj na volný list tvůj jídelníček během celého dne a využij k tomu str. 26 ve tvé učebnici a ke každému jídlu nakresli buď ovoce nebo zeleninu a nápoje
  • namaluj: snídaně, dopolední svačina, oběd, odpolední svačina, večeře